јазици

Curtiss Хок III 68 и BF2C-1 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.8 MB
 • Превземања 2 057
 • Креиран -31 03 2012-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Иван Хсу
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За верзијата FSX Кликни тука

5 9 модели и текстури со убави сопствени звуци и работат виртуелен кабина (VC). Curtiss Хок е име заеднички за многу авиони дизајнирани и изградени од Curtiss Motor Company, повеќето од нив беа борци.

Curtiss hawk3

Hawk3 68B

Hawk3 68t
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.8 MB
 • Превземања 2 057
 • Креиран -31 03 2012-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Иван Хсу
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици