јазици

Junkers Ju-52 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21.5 MB
 • Превземања 8 495
 • Креиран -28 10 2006-
 • Променето -27 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Пирино Примавеси
На Junkers Ju-52 беше најпознат германскиот авиопревозник време на војната. Тој падна падобранци во Холандија, на Крит, а подоцна и во Ардените.

Овој авион беше бавно и многу малку пиштол. Како резултат на тоа, тој претрпе многу загуби во речиси сите мисии, особено на Крит и Сталинград. Тој врши војници на снабдување во Северна Африка, Сталинград и балтичките држави. Тој, исто така, служи како mail сообраќај во Кина и е опремен со пловки за транспорт на дрва во дивините на Канада.

ЈУ-52 може да лета од Берлин до Рим во осум часа во текот на Алпите, импресивен подвиг во тоа време. Последните Ju-52 беше ослободен со воздухопловните сили на Швајцарија во доцните 80s. Повеќе од 50 години по ...! Историјата на овој авион е неверојатна. Ние нема да се заборави овој исконски авиони!

Тоа е додаток на многу добар квалитет, со 3 модели и голем број на текстури вклучувајќи ги и оние на Ер Франс и на Луфтвафе.

Панелот е целосно функционална во 2D и 3D (VC виртуелен кабина).
Покрај тоа, можете дури и да ја посетите во внатрешноста на авионот и во 3D.
А убава авион за љубителите на старите модели.

Добар лет!
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21.5 MB
 • Превземања 8 495
 • Креиран -28 10 2006-
 • Променето -27 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Пирино Примавеси

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици