јазици

Консолидирани PBY Каталина FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.2 MB
 • Превземања 5 502
 • Креиран -05 03 2013-
 • Променето -06 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Alphasim / Virtavia надворешен
 • http://www.virtavia.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Друг одличен додаток на за љубителите на Втората светска војна, што е уште поважно, тоа е, исто така, хидроплан. Два модели се достапни со десет текстури. Тој е поранешен payware додаток на се веднаш бесплатно за вашето уживање.

Консолидираните PBY Каталина е американски летечки брод на 1930s и 1940s произведени од страна на консолидираната воздухоплови. Тоа беше една од најпознатите широко се користи мулти-улога авион на Втората светска војна. Catalinas служи со секоја гранка на САД вооружените сили и во воздушни сили и морнариците на многу други народи.

Во текот на Втората светска војна, PBYs се користи во анти-подморница војување, патрола бомбардирањето, конвојот придружба, мисии за пронаоѓање и спасување (особено на воздухот морето спасување), и превоз. На PBY беше најбројни авиони од ваков вид и последниот активен воен PBYs не се пензионираше од услугите се до 1980s. Дури и денес, повеќе од 70 години по својот прв лет, авионот продолжува да лета како waterbomber (или airtanker) во воздушни операции противпожарни целиот свет.

Ознаката "PBY" се определува во согласност со авион Систем за означување на американската морнарица на 1922; ФБ претставува "Патрола самоубиец" и Y е кодот доделен на консолидираната Авион како неговиот производител. Catalinas изградена од страна на други производители за американската морнарица се назначени во согласност со друг производител кодови, со што се Канада Викерс вграден примери беа назначени PBV, Боинг-Канада примери PB2B (веќе се Боинг PBB) и поморски Авион Фабрика примери беа назначени PBN. Канадскиот Catalinas беа именувани Canso од страна на Кралската канадска воздухопловни сили во согласност со современата британска именување пракса на именување хидроавиони по крајбрежните пристанишни градови, во овој случај за градот Canso во Нова Шкотска. РАФ за разлика користи името на Каталина. САД Армијата на воздухот сили, а подоцна и Воено Воздухопловство Обединетите користи ознаката OA-10. (Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.2 MB
 • Превземања 5 502
 • Креиран -05 03 2013-
 • Променето -06 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Alphasim / Virtavia надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици