јазици

Caravelle III Ер Франс AFG v1.0 Пикарди FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 40.8 MB
 • Превземања 5 485
 • Креиран -03 05 2013-
 • Променето -04 05 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: AFG (Обединети FS група) надворешен
 • http://www.AlliedFSGroup.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За љубителите на познатиот Caravelle (формирана од AFG), да ги открие овој врвен авиони за FS2004, симулација турна на максимум, изненадувачки реализам, овој add-on нема да ве остави рамнодушни. Пилот од 2D панел (без VC) и потсетете се себеси на стариот пат, кој на прв цивилен авион.

Тоа е од суштинско значење за да го прочитате упатството за употреба на овој додаток на (вклучени)

На јужно воздухопловство SE 210 Caravelle е млазен авион, наменета за кратки и средни релации правци, произведени меѓу 1958 1973 и од страна на француската компанија Sud воздухопловство, кој ќе стане Воздухопловна во 1970. Првиот цивилен авион во светот масовно произведени, има карактеристика, иновативни во тоа време, да се има на моторот во задниот дел од трупот на авионот, а не во крилја како на кометата, или во subalaires гондолите како што е случај за Боинг 707. Дизајнирана да ги замени авионите клипен погон, како што се даглас ДЦ-6, на Caravelle може да потрае, во зависност од верзијата, од 80 на повеќе од патниците 130 на максималното растојание помеѓу 1650 3400 и километри. (Википедија)

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 40.8 MB
 • Превземања 5 485
 • Креиран -03 05 2013-
 • Променето -04 05 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: AFG (Обединети FS група) надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици