јазици

Јаковлев Јак-42 2.0 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

Јаковлев Јак-42 2.0 Верзија за FS2004, убава отворено модел има две repaints UR-42369 Лавов ерлајнс и Аерофлот Јак-42 CCCP-42336, 2D панел специјално дизајнирани за овој додаток на, прочитајте ја документацијата. Многу голема да лета, со овој реализам.

Пакет содржини: Документација руски и англиски јазик, визуелна модел, панел, ФА, звуци, GNS-530 GPS единица, KLN-90B навигација инструмент

Википедија
Јаковлев Јак-42 (НАТО име известување: "Clobber") е еден 100 / 120 седишта три мотори на средината на опсег патнички авион. Тоа беше дизајниран како замена за неколку застарени Аерофлот авиони како средината на опсег патнички авион. Тоа исто така беше првиот авион произведен во Советскиот Сојуз да се напојува со модерна високо-бајпас turbofan мотори
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици