јазици

Avro Ланкастер TP464 ДБ AJJ v6 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21.2 MB
 • Превземања 4 441
 • Креиран -05 07 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Рос Мекленен
За FSX & P3D верзија клика тука

Овој пакет содржи планови авионот и лет за цел да ја раскаже приказната на Raid 617 Squadron РАФ Dambuster на Moehne Едер Брани 16 - 17th мај 1943.

Ќе најдете планови за летање во менито Start - All Programs - Rikoooo Add-ons - Avro Ланкастер TP464 ДБ АЕК v6 FS2004 - FlightSimulatorFiles

На Avro Ланкастер беше четири мотори самоубиец на Втората светска војна, во продукција на почетокот од Avro за кралските воздушни сили. Влезе служба во 1942, таа била изградена повеќе од 7000 копии и беше со Handley Page Halifax, главниот напаѓач на кралските воздушни сили во текот на овој период. Тој стана познат по својот ноќен напад.


Збор од авторот:
Ова издание како и во претходните прашања има за цел да ја раскаже приказната на Raid 617 SQD Dambuster на Рур Брани во Германија-16 17 1943 мај. Тоа го прави ова преку предвидени летови и преку многу способен Dambuster Ланкастер авиони од авион-дизајн. Во оваа верзија на пат да се браните е повеќе точно, бидејќи постои
повеќе детали објавени во книги и на интернет од таму се врати во 2003. Се уште има конфликти во објавените информации. Тоа зависи од кој извор да го прочитате и да се направи употреба на.

Секако, ако летате во начинот на екипи направив во 1943 ќе имате поголемо разбирање за тоа колку тешко беше мисијата.
Седејќи во седиштето пилоти на "Само Џејн" во Велика Британија и се користи контролите Имам многу подобро разбирање на Ланкастер и по мојата посета на браната Едер вистинско разбирање на теренот летаа над.

The Incredible вештини на екипи не може точно да се симулирани во симулатор, но сигурно треба да се оддалечи од овој проект со многу подобар впечаток од она што зборот значи "Dambuster" и како ефикасна на Ланкастер беше како средство кое се користи во доставување на успешен исход .
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21.2 MB
 • Превземања 4 441
 • Креиран -05 07 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Рос Мекленен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици