јазици

Super Constellation VQ-1 Морнарица (Кони) FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8.4 MB
 • Превземања 6 515
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -21 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: kalyan Mukherjee, Мајк Стоун, Рик Вутон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Super Constellation Мајк Стоун (tankless) Тој има боите на NAVY C-121 1 VQ-NAS Agana, Гуам (околу 1972). Авионот со повеќе mods во датотеката cfg вклучувајќи гориво и стапка на согорување вклучува 2D панел со внатрешен поглед на Луј Betti (вистински авион) и звуци од Ханс-Петер Christeler.
 • Автор: kalyan Mukherjee, Мајк Стоун, Рик Вутон
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8.4 MB
 • Превземања 6 515
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -21 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: kalyan Mukherjee, Мајк Стоун, Рик Вутон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици