јазици

Gloster Meteor T.7 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.6 MB
 • Превземања 6 393
 • Креиран -23 08 2006-
 • Променето -11 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Дејв Екерт Ралф Пеграм Ник Недеам Роб Барендре
Голем борец, функционални панел. Вистинско задоволство е да лета. Им се заблагодаруваме на авторите на прекрасната работа на овој додаток на. T.7 верзија е обука двосед (произведени 650 копии).

На Gloster Meteor беше првиот воен авион, кој од страна на Велика Британија, како и единствениот авиони од овој тип кој се користи од страна на сојузничките сили за време на Втората светска војна. Таа била изградена околу 4000 копии, некои лиценциран и се користи од страна на голем број на земји, главно во текот на 1950s.
 • Автор: Дејв Екерт Ралф Пеграм Ник Недеам Роб Барендре
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.6 MB
 • Превземања 6 393
 • Креиран -23 08 2006-
 • Променето -11 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Дејв Екерт Ралф Пеграм Ник Недеам Роб Барендре

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици