јазици

Яковлев Јак-18T FS2004 Верзија 2.2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25.0 MB
 • Превземања 2 725
 • Креиран -21 08 2015-
 • Променето -21 08 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Алексеј Юзефов
Јаковлев Јак-18T модел за FS9. Вклучува автентични динамика, 2D панел со анимирани пропелер, мерачи, звук наместена, системот сопствен неуспех, 4 различни анимирани визуелни модели, целосно функционална и анимирани Виртуелна Пилотска кабина, 5 различни текстури.

Јаковлев (руски :. ОКБ им Яковлева) е производител на руски авиони. Префиксот на одделот за истражување е Јак. дизајнот канцеларија е основана од страна на Александар Сергеевич Јаковлев во 1934 под името OKB-115.

Јаковлев Името се користи од страна на земјите од поранешниот источен блок запад, но во Русија ова име се скратува Цц (руски: Як), по што следи името на авионот. (Википедија)

1290665120Yak18T 1
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25.0 MB
 • Превземања 2 725
 • Креиран -21 08 2015-
 • Променето -21 08 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Алексеј Юзефов

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици