јазици

Vultee XP-54 FS2004 верзија 1.1

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 94.5 MB
 • Превземања 901
 • Креиран -19 08 2017-
 • Променето -19 08 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе
За FSX/P3D компатибилна верзија Кликни тука

Vultee XP-54 за FS2004, ремек-дело од Милтон Шупе и неговиот тим. Комплетен пакет со препратени 12 и неколку модели.

На Vultee XP-54 Swoose гуска беше прототип борец од 40s изградени од страна на Vultee авионска компанија за воздухопловните сили на САД (USAAF).

19481950 60 51975 021985 1
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 94.5 MB
 • Превземања 901
 • Креиран -19 08 2017-
 • Променето -19 08 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици