јазици

Bombardier ЦПР-900 куќа Бои FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 13.1 MB
 • Превземања 16 660
 • Креиран -04 01 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: ProjectOpen Sky, сопствена датотека readme
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Еве еден додаток на достоен за најдобар во однос на квалитет и детали. Тоа е убава, уживам во тоа, додека е сеуште Бесплатен! Заблагодарам на тимот на проектот OpenSky за работа. Панелот и звуци се многу значајни. ЦПР 900 е близнак-мотор, изградена од Bombardier и има капацитет од 90 места.
 • Автор: ProjectOpen Sky, сопствена датотека readme
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 13.1 MB
 • Превземања 16 660
 • Креиран -04 01 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: ProjectOpen Sky, сопствена датотека readme
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици