јазици

Bombardier ЦПР-200 Ер Франс FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8.23 MB
 • Превземања 22 374
 • Креиран -01 04 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: ProjectOpen Sky, сопствена датотека readme
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Тука е авион кој често се користи од Air France за регионални летови. Моделот и текстурата се извонредни. Ретко видовме додаток на таков квалитет. Вие нема да бидете разочарани. Функционален панел и добар квалитет на звукот.

CRJ200 се напојува со два турбини Gener Electric CF34-3B1 кои генерираат номинален удар на 8729 lbf (38.83 kN) при полетувањето. При брзина на крстарење на 464 јазли до (860 km / h), може да лета 1,915 наутички милји (3,547 km) со полн товар на патници на 50.

CRJ200 е 87 стапки 10 инчи (26.77 m) долго и максимална полетлива тежина на 53,000 фунти (24,041 kg). Неговиот радиус на вртење на степени 180 е само 75 стапки (22.9 m) на теренот, важни аеродроми кои се повеќе зафатени.

Bombardier Aerospace моментално нуди две верзии на CRJ200. CRJ200 CRJ200 ER и LR. Верзијата со проширен опсег (ER) се карактеризира со максимална полетлива тежина на 51,000 фунти (23,133 kg) и опсег од 3547 km. Конечно, верзијата за преодна далечина (LR) прикажува максимална тежина на полетување на 53,000 фунти (24,041 kg) и опсег на 2 880 km

Мотори секоја верзија може да се модифицира за да му даде на авионот исклучителни перформанси во топло време на аеродромите на големи надморски височини, со што се зголемува товарот и затоа профитабилноста. (Википедија)
 • Автор: ProjectOpen Sky, сопствена датотека readme
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8.23 MB
 • Превземања 22 374
 • Креиран -01 04 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: ProjectOpen Sky, сопствена датотека readme
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици