јазици

Bombardier CL-415 Canadair FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19 MB
 • Превземања 42 714
 • Креиран -08 04 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Масимо Таколи, Денис Сили, Вернер Шот
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Bombardier Canadair CL-415 оган. Многу добро направено и лесно да се контролира. Притиснете го копчето "јас" да се откажат од вода (можно полнење вода). 4 repaints вклучувајќи и еден француски. Летањето Canadair е многу технички и обезбедува нови сензации. Со преземањето на оваа додаток на, може да стане пожарникар, се проценува дека пилот и можеби легенда! Погледнете за себе!
 • Автор: Масимо Таколи, Денис Сили, Вернер Шот
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19 MB
 • Превземања 42 714
 • Креиран -08 04 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Масимо Таколи, Денис Сили, Вернер Шот
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици