јазици

Cessna 172 Спорт FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11 MB
 • Превземања 7 318
 • Креиран -25 08 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Ендру Баксли, Кинан Пејн и Џони Хориел
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Да постои во виртуелни! Cessna верзија "спорт" идеален за aerobatics, петелки, свеќи, и сл .. Со активирање на чад преку "јас" копче на тастатурата, тоа ќе им даде на сцената на допир на реализмот, особено ако тоа се гледа од контролната кула. Звуците се променети од нас. Сепак, ние не го сменија панел кој е стандардно FS2004 Cessna 172. Тоа е прилично едноставна да се промени, тоа не му недостига на интернет.
 • Автор: Ендру Баксли, Кинан Пејн и Џони Хориел
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11 MB
 • Превземања 7 318
 • Креиран -25 08 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Ендру Баксли, Кинан Пејн и Џони Хориел
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици