јазици

Cessna 206 H1 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21.01 MB
 • Превземања 10 327
 • Креиран -13 09 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: БОНН Роџер, ВОДИЧ ФРАНУС Денис, НЕХР Герд Р.
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е Cessna 206 H1. Убаво е да се лета. Пат е изменета на звуци и многу убаво ефекти на брзината на ветерот и тркалата. Вклучувајќи и две repaints и едно празно подготвена да биде обоен.

На Cessna 206, кој го направи својот прв лет во 1965, е директен потомок на Cessna 205 кои биле додадени помоќен мотор и врата двојно товар. Од самиот почеток на своето производство е достапен во две верзии: Супер Skylane (патнички верзија) и Супер Skywagon (Нови верзија).

Потоа се направени многу подобрувања. Во 1969 Супер Skywagon стана само Skywagon и во 1971 тоа беше сменето во "Stationair". Затоа двете верзии направени повеќе од една.

Што се однесува до својата палета на еден мотор Цесна лево на производството во 1985 206 Cessna. Тоа не продолжи до 1994 со две верзии: Cessna Stationair (206H) Cessna турбо Stationair и (T206H), вториот е, како што сугерира името, придвижуван од турбо моторот. Овие авиони добија сертификати во 1998.

Исто така, постојат верзии remotorisées од страна на американски Soloy воздухопловството решенија:

На Cessna 206 Soloy Mk1 напојува со Ролс-Ројс турбина / Алисон-C250S 20 420 коњски сили и Cessna 206 Soloy Mk2 напојува со Ролс-Ројс турбина 250B17F 450 КС.

Овие верзии обезбеди значителна добивка перформанси, додека значително намалување на бучава, тие се користат за многу мисии за транспорт и специјализирани услуги со воздухоплов. (Википедија)
 • Автор: БОНН Роџер, ВОДИЧ ФРАНУС Денис, НЕХР Герд Р.
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21.01 MB
 • Превземања 10 327
 • Креиран -13 09 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: БОНН Роџер, ВОДИЧ ФРАНУС Денис, НЕХР Герд Р.
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици