јазици

Миг-21 лудило Пакет FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 31.8 MB
 • Превземања 7 759
 • Креиран -05 03 2013-
 • Променето -06 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Казунори Ито и Спајк
Пакетот вклучува нови ефекти како по-горилници, вклучува многу подобрувања да се добие резултат како блиску до реално колку што е можно повеќе.

На Микојан-Гуревич Миг-21 (руски: Микоян и Гуревич МиГ-21, НАТО известување име: Fishbed) е суперсоничен борбен авион, дизајниран од страна на Бирото за Микојан-Гуревич дизајн во Советскиот Сојуз. Тоа е популарно наречен "балалајка", од planform поглед наликува на авионот на рускиот музички музички инструмент или ołówek (англиски: молив) од страна на полските пилоти поради обликот на својата трупот на авионот.

Раните верзии се сметаат за втората генерација на борбени авиони, а подоцна и верзии се сметаат за третата генерација на борбени авиони. Некои земји 50 текот на четири континенти се вее Миг-21, и се уште служи многу народи половина век по својата девојка лет. Борец направи авијација евиденција. Најмалку по име, тоа е најмал произведени суперсонични авиони во историјата на авијацијата и повеќето произведени борбени авиони од Корејската војна, и имаше најдолгата производство кандидира на борбени авиони (1959 1985 да се над сите варијанти).
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 31.8 MB
 • Превземања 7 759
 • Креиран -05 03 2013-
 • Променето -06 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Казунори Ито и Спајк

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици