јазици

Сухој СУ-15F FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.3 MB
 • Превземања 6 414
 • Креиран -23 07 2006-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модел: Брет Хоскинс Текстури: Мајк Махат (пакет данс редме)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Руски борбени 60s. Достапен со 3 repaints. Многу пријатно да се лета.

Сухој СУ-15 (код НАТО flagon) е сите временски услови пресретнувачи со голем дострел развиена од страна на СССР во 1960s. Изградена околу 1300 копии, Су-15 е во служба од 1967 1996 да. својот најнов развој, Су-15TM, Су-21 е назначен од страна на некои западни извори иако се чини дека Советите никогаш не се користи оваа ознака.

Су-15 се знае дека е автор на две снимки против цивилни авиони за време на Студената војна: Лет во 902 1978 (биланс: 2 мртвите, 10 повредени) и лет во 007 1983 (рекорд: жртвите 269). (Википедија)
 • Автор: Модел: Брет Хоскинс Текстури: Мајк Махат (пакет данс редме)
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.3 MB
 • Превземања 6 414
 • Креиран -23 07 2006-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модел: Брет Хоскинс Текстури: Мајк Махат (пакет данс редме)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици