јазици

Микојан-Гуревич МИГ-23 Советскиот FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.6 MB
 • Превземања 9 464
 • Креиран -22 07 2006-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Казунори Ито, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите., Повторно се нанесува, Гена
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Име: Микојан-Гуревич 23. Руски авиони, кои ги заменија Миг 21. Предвидени со електронски компјутер. Нова генерација, новиот мотор, нов радар.
Тоа беше еден од авионите на СССР во висина од оние на САД летаат во нивното време.
Авионот е многу нервозен, пазете се! летаат со сладост, бидејќи нејзиниот одговор е брзо. Достапен во 15 различни земји (repaints).

На Микојан-Гуревич Миг-23 (Микоян и Гуревич МиГ-23 во Русија, код НАТО Flogger) е советски борбен со променлива геометрија, во можност да работат од мали аеродроми и лошо одржувани. Дизајниран од страна на Микојан-Гуревич е првиот советски борбен можат да се идентификуваат и да се вклучат цели летање под него, и далеку од очите. Специјализирана верзија во копнениот напад, исто така, беше спроведено. Миг-23 е произведен во големи количини од 1970 и верзија на извозот е се уште во почетокот на дваесет и првиот век се уште во ограничена употреба во различни земји од целиот свет. (Википедија)
 • Автор: Казунори Ито, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите., Повторно се нанесува, Гена
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.6 MB
 • Превземања 9 464
 • Креиран -22 07 2006-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Казунори Ито, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите., Повторно се нанесува, Гена
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици