јазици

Дасо Мираж et 5 5 Модернизиран Пакет FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 26.3 MB
 • Превземања 17 175
 • Креиран -02 04 2008-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модели, панели, текстури, мерачи, Едуардо Фадул xml ефекти Роб Барендрет ХУД Скот Принц. Радар, Ерик Марсијано
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Мираж 5 е француски борбени најпознат во светот. Тука главниот пакет на новиот Мираж (пајки, гориво сонда). Сите модели имаат свои анимации како клапи, спојлери, пилотската кабина, итн ..

ВК што е можно поблиску до 5COAM Мираж. Photorealism, панел, мерачи, аларм панел, радарот, HUD, кликање VC, во реално звуци од вистински SNECMA Ата различни ефекти.

Овој пакет доаѓа со 14 оригинални модели, како и Мираж 5M (Модернизиран), со МК-82 бомби, и Python III ААМ Griffon, итн .., како и три текстури и некои од колумбиската воздухопловни сили.
 • Автор: Модели, панели, текстури, мерачи, Едуардо Фадул xml ефекти Роб Барендрет ХУД Скот Принц. Радар, Ерик Марсијано
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 26.3 MB
 • Превземања 17 175
 • Креиран -02 04 2008-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модели, панели, текстури, мерачи, Едуардо Фадул xml ефекти Роб Барендрет ХУД Скот Принц. Радар, Ерик Марсијано
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици