јазици

Дасо Мираж III Б последниот лет FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.2 MB
 • Превземања 7 569
 • Креиран -28 01 2011-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Патрис Гранџ
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За FSX компатибилна варијанта Кликни тука

Ова е целосно преработена модел со многу нови опции и анимации: целосно преработени текстури, крошна различни позиции, процесот на исфрлање, тркалото блокови и земјата анимации, подобрена виртуелна пилотската кабина со нови мерачи и анимирани светла, итн

Мираж III е симбол францускиот Борец на шеесеттите години. Овој нов пакет содржи 2 различни Мираж III Б (две седишта тренер): специјална верзија последен лет во 3 различни конфигурации и стандардна шема сребро. Овој пакет е целосна и самостојна.

Моделите имаат целосен подвижни делови и анимации (контрола површини, запчаници, спојлери, крошна, dragchute, ракетни покритие, пилот скали, пиштоли, тркалото блокови, итн) + нова целосна виртуелна пилотската кабина + сопствен 2D панел.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.2 MB
 • Превземања 7 569
 • Креиран -28 01 2011-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Патрис Гранџ
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици