јазици

Алфа Авион Јагуар FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 14.4 MB
 • Превземања 18 493
 • Креиран -19 09 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: www.alhpasim.co.uk надворешен
 • http://www.alhpasim.co.uk
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е Jaguar борец woth нејзините толку спецификите крилја! Имаме собраа неколку додатоци за да се постигне крајниот производ. Панелот е завршена, пријатен и пријатно. Звуците се корегирани од нас. Присутна во многу донесено со француските сили. Фотографиите се преземени од Тел Авив со совршена реализам. Многу поедноставно. Чудо на летот. Преземете го веднаш!

Алфа Џет е воен авион дизајн француско-германски (Дасо воздухопловство - Dornier), за обука или земјата напад. Таа била изградена за 500 единици кои се користат од страна на десетина различни земји, и тимови како Patrouille де Франс од 1981.

На изработка на прототипови Јагуар беше лансиран во октомври и март 1966 1967, на Adour неговите први тестови на клупата на тестот. Јануари 9, 1968, францускиот министер за вооружените сили и министерот за одбрана во Лондон потпиша наредба за 400 авион за целите еднаква на француските воздухопловни сили и военото воздухопловство на Кралската на. Фабриката Јагуар се одржа на 17 Април 1968. Тековната година, кога тој го направи својот прв лет, Јагуар програма воздухопловот е изменета и училиштето намалува РАФ неговата цел авиони за обука во корист на тактички верзија. Во 1970, програмата Јагуар е уште еднаш да се промени: повеќе не сака РАФ авиони за обука и тоа доведува до тактички авиони мери Јагуар.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 14.4 MB
 • Превземања 18 493
 • Креиран -19 09 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: www.alhpasim.co.uk надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици