јазици

Дасо Мираж F1 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 32.5 MB
 • Превземања 35 009
 • Креиран -06 05 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Кирк Олсон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Борец Дасо. Сите времиња на пенетрација со ниска надморска височина, засилувач, детали, затегнувачи на тркалата, сè е функционално. Избори од четири препратенија, звуците се многу висок квалитет. Модел создаден во Gmax. Благодарение на авторот Кирк Олсон за овој модел и дополнителна работа.

Dassault Mirage F1 е воен авион дизајниран и изграден од Дасо во Франција. Таа се разликува од другите авиони на семејството Мираж со користење на крилесто крило, наместо на делта крило. Достапна во препознавањето на верзијата и нападот верзијата на Mirage F1 била изградена повеќе од седумстотини копии што ги користеле единаесет различни земји. Сеуште е во употреба денес. (Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 32.5 MB
 • Превземања 35 009
 • Креиран -06 05 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Кирк Олсон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици