јазици

ИРИС еја GR9 GR7 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

авион-ловец со соколи Siddeley еја е копнениот напад британски појави во втората половина на 1960s. Се користи од страна на неколку земји, таа била изградена околу 800 копии и доаѓа во navalized верзија способен антенски борба, како и напредна верзија на AV-8B еја II по американско-британската соработка.

На еја е првото полетување и слетување вертикална овластена во светот. Во практиката сепак, тоа е премногу тешко за да ги тргнеме вертикално со борбени неговата брзина, а не да се спомене и фактот дека овој маневар ќе консумираат многу гориво. Тоа е генерално се повеќе се користи како STOVL (краток полетување на авиони и вертикална слетување), способни за само следи долга 180 метри. Повеќе информации на Википедија: http://en.wikipedia.org/wiki/AV-8B_Harrier_II

Комплетен пакет, VC + + сопствени звуци модели и текстури. Авион способен за полетување / вертикална слетување (Стол: краток полетување и слетување)

ВАЖНО: Прочитајте го упатството

2 3 4
pnl1 pnl2 vc4ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици