јазици

Aermacchi МБ-339A PAN V.2011 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 13.1 MB
 • Превземања 3 426
 • Креиран -03 08 2012-
 • Променето -07 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Масимо Таколи, Паоло Зампаро, Арон Р. Измама
За FSX & P3D верзија кликнете овде

Овој модел е комплетен rework на оригиналната МБ-339A PAN (Pattuglia Acrobatica Nazionale) објавен пред неколку години со подобрување на визуелниот модел, и виртуелната пилотската кабина. Оваа нова верзија на моделот содржи текстури за стандарден пример за "Frecce Tricolori", акробатски воени италијанскиот тим. Ве молиме прочитајте ги упатствата.

На Aermacchi МБ-339 е двосед италијанската воена обука, дизајниран во 1970s да го замени на МБ-326 а. Тенок и демократија, што го има мешан успех во однос на конкуренцијата на повеќе модерни авиони, како што се БАЕ Хок. За 200 копии биле изградени, и се користат од страна на девет различни земји.
 • Автор: Масимо Таколи, Паоло Зампаро, Арон Р. Измама
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 13.1 MB
 • Превземања 3 426
 • Креиран -03 08 2012-
 • Променето -07 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Масимо Таколи, Паоло Зампаро, Арон Р. Измама

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици