јазици

Атлас CheetahC FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29.8 MB
 • Превземања 2 828
 • Креиран -30 08 2012-
 • Променето -31 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Тинус Преториус
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За FSX верзија Кликни тука. Атлас Cheetah е борбени авиони на Јужна Африка воено воздухопловство. Тоа е голема надградба на Дасо Мираж III. биле создадени три различни варијанти, со двојна седиштето Гепард D, и на едно место Гепард Гепард Е и Ц. Cheetah е се во пензија и беше заменет од страна на Saab ЈАК-39 Gripens

Овој пакет содржи сосема нов визуелен модел и airfile е повторно наместено за да се подобри динамиката на летање на авионот. Вклучува еден модел со избор на конфигурации со повеќе оружја, сопствени звуци и панел со специфични мерачи за летање и лесно разбирлив виртуелен пилотски кабина. Таа, исто така, располага со работен радар, симулатори за мерење на камерата, нов MFD, нови навигациски инструменти, влечки и звучни ефекти. Исто така, вклучува и нормален и широк екран. Ве молиме прочитајте ја документацијата (PDF)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29.8 MB
 • Превземања 2 828
 • Креиран -30 08 2012-
 • Променето -31 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Тинус Преториус
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици