јазици

Еурофајтер Тајфунот AlphaSim FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.5 MB
 • Превземања 8 512
 • Креиран -01 11 2012-
 • Променето -01 11 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Alphasim / Virtavia надворешен
 • http://www.virtavia.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За FSX/P3D компатибилна верзија Кликни тука

На Еурофајтер Тајфунот е близнак-мотор, canard-триаголник крило, multirole борец. [6] [7] Тајфунот е дизајниран од страна на конзорциум од три компании, ЕАДС, Alenia Aeronautica и БАЕ Системи, кој дејствува преку холдинг компанија, Еурофајтер GmbH , која беше формирана во 1986. Проектот е раководен од страна на Еурофајтер НАТО и агенција за управување со торнадо, кој делува како главниот клиент. [8] Еурофајтер Тајфунот се произведува сериски на ЕАДС, Alenia Aeronautica и БАЕ Системи конзорциумот. Авионот се набавени во рамките на посебни договори, по име транши, секоја за авион со генерално е подобрена способности. Тајфунот влезе услуга со воздухопловните сили на Австрија, Италија на воздухопловните сили, на воздухопловните сили на германски, англиски кралско воздухопловство, воздухопловните сили на шпански и Кралската Саудиска воено воздухопловство. (Википедија)

анимации:

Speedbrake - користете го копчето / или кликнете на копчето панел.

Повлечете Chute - користи "обратна нафрли" карактеристика на FS2004, па притиснете го и држете го копчето F2, F1 клучот за canel.

Клапи - вистинска Тајфунот има клапи контролирани од компјутер така што не постојат клапи држела или мерачи на панелот. модел AlphaSim одразува тоа, но завесите може да се користи од страна на вообичаените тастери. Има само три клапи позиции - целосно до средината на патот и целосно надолу.

Пилот очила - пониски автоматски во бел ден

Наполнете гориво сондата - ова ја користи командата 2nd Exit. Користете ги следниве тастери (или ресетирање на нешто друго (се препорачува) во задачи на тастатурата) -
 1. Притиснете и задржете го копчето shift, допрете го копчето E еднаш
 2. Ослободете го копчето Shift (важни) допрете го копчето 2 веднаш (во рок 2 секунди на притискање на копчето E).

VC Switches - сите прекинувачи во vc се mousable и во повеќето случаи го носат вистинскиот опис на текст пронајден во Тајфунот. Овие прекинувачи се нефункционални и само за ефект. Некои VC прекинувачи имаат FSX функциите, ова се рачката на менувачот и светлата за слетување на конзолата од левата страна, прекинувачите за навигација и панел, прекинувачот за исклучување на моторот (прекинувачот на моторот) и 2 стартерот се префрлаат на десната конзола.

Исклучување користење на VC прекинувачи - исклучување се биде кликнување на прекинувачот за гориво Исклучување на десната страна конзола во вч, прекинувачот има црвена чувар кој треба да биде укината во прв план. Прекинувачот мора да се врати во положба ON кога моторот е spooling надолу, во спротивно го рестартирате нема да биде можно.

Почетна користење на VC прекинувачи - Корисникот може да започне или со притискање на копчето за автоматски старт на левата страна на горниот панел, или двете стартер прекинувачи може да се користи на десната страна конзола во VC. Важно е да се напомене дека: а) исклучување на гориво мора да биде во положба ON како што е опишано погоре, и б) за палење прекинувачи се ефикасно да 'пролетта вчитани, корисникот треба да кликнете и задржете го глувчето на нив се додека не фаќа на моторот , ова вообичаено трае околу 6 секунди за континуирано одржување, на покажувачот "рака" ќе се смени во "тупаница" додека прекинувачот се одржува. Ако отпуштете го прекинувачот пред 6 секунди е горе, ќе мора да begine постапката повторно. ЗАБЕЛЕШКА: прекинувачи стартер не ќе започне на мотори, ако притискање на Ctrl-Shift-F1 беше искористена за да се затвори пред тоа. Моторите треба да се затвори со користење на црвена копчињата за исклучување на конзолата на гас ако на копчињата за вч стартер треба да се користи. Ако сте користеле Ctrl-Shift-F1, тогаш Ctrl-E ќе бидат потребни за да започне повторно.

Задна кабина - вие може да се вози во задниот дел на VC со притискање и држење Ctrl + Enter се додека движењето запира. Потоа притиснете Shift-Enter за да се подигне гледна точка, како што ќе се седи премногу ниски. Враќање со или reselecting тајфунот или со притискање на Ctrl + Backspace за да се движи напред, повторно, а потоа направете Shift-бришење назад да се движи назад надолу на точната висина.

Smokesystem: постои копче за забрзување за префрлување на белата воздухот чад екранот за вклучување / исклучување на врвот група левата копчиња.

Етикети АИ Авион: постои копче за забрзување за префрлување етикети авионот АИ за вклучување / исклучување на врвот група левата копчиња. Ова е стандардно ако имаш да го постави на вашиот опциите на екранот, така што ќе се покаже црвен текст на копчето.

Мултиплеер: пониска поли повисока FPS модел е вклучена како опција да лета како авион * * играч во мултиплеер сесии. Тоа не е модел Пи како таков.

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.5 MB
 • Превземања 8 512
 • Креиран -01 11 2012-
 • Променето -01 11 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Alphasim / Virtavia надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици