јазици

Virtavia Ф-22A Raptor FS2004

ИНФОРМАЦИИ

За FSX/P3D верзија Кликни тука

Врвен борец со повеќе текстури и модели. Квалитет екс payware веднаш бесплатно. Вклучува сопствени звуци, обичај мерачи и интерактивна виртуелна пилотската кабина и 2D панел, исто така функција топови ефект (види readme.txt).

Локхид Мартин / Боинг Ф-22 Raptor е едно седиште, двомоторен петтата генерација на борбени авиони supermaneuverable дека го користи скришум технологија. Таа е наменета пред се за воздух супериорност борец, но има дополнителни можности кои вклучуваат копнениот напад, електронско војување, и сигнали интелигенција улоги. Локхид Мартин аеронаутика е главен изведувач и е одговорен за поголемиот дел од воздухопловни конструкции, системи на оружје и конечниот собранието на Ф-22. Партнер програма Боинг одбрана, простор и безбедност дава крилја, трупот на авионот назад, интеграција Авионика, и системите за обука.

Авионот бил различно назначени Ф-22 и F / A-22 во годините пред формално да влезат USAF услуги во декември 2005 како Ф-22A. И покрај долготраен и скап период на развој, на Американското Воено Воздухопловство смета F-22 критична компонента на САД тактички воздушни сили, и тврди дека авионот е неспоредлив со било која позната или проектирани борец. Локхид Мартин тврди дека комбинацијата на Стелт, брзина, агилност, прецизност и ситуациона свест на Raptor, во комбинација со воздух-воздух и воздух-земја борбени способности, го прави најдобар целокупната борец во светот денес. Воздух Главен Маршал Ангус Хјустон, поранешниот началник на Австралиските одбранбени сили, се вели во 2004 дека "Ф-22 ќе биде најистакнатите борбен авион некогаш бил изграден."

Високата цена на авионот, недостатокот на јасни борбени мисии поради одложувања во Русија и Кина програми борец петтата генерација, на американската забрана за извоз Raptor и непречено одвивање на планираните поевтини и повеќе разноврсна воздух-воздух F-35 резултираше со повици да се стави крај на производството Ф-22. Во април 2009, Министерството за одбрана на САД предлага да престане ставање на нови нарачки, предмет на одобрување од Конгресот, за конечниот биланс набавка на оперативни авиони 187. Националниот Законот за одбрана Овластување Законот за фискалната година 2010 немал средства за понатамошно производство на F-22. Конечниот Ф-22 излезе на склопување на 13 2011 декември за време на церемонијата на Добинс воздухот резерви база.

Од 2010 F-22 се соочува со нерешени проблеми со пилот кислород системи кои придонеле во една несреќата и смртта на еден пилот. Во 2011 на возниот парк е основана, за четири месеци пред да продолжите со воздушни операции, но извештаите за прашања кислород системи продолжуваат. Во јули 2012, на воздухопловните сили објавија дека хипоксија симптоми слични на искусниот се предизвикани од неисправни вентил во елек притисок на пилотите; вентил беше заменет и, исто така, беа направени промени во системот за филтрација. (Википедија)

ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици