јазици

ИРИС Ф-35B Scimitar FA.2 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

За FSX or P3D компатибилна верзија Кликни тука

Вклучува 6 11 модели и текстури. Вклучува модерен виртуелен пилотската кабина и 2D панел. Исто така вклучува сопствени звуци, ефективна ефект режач, повеќе анимации. Не заборавајте да го прочитате Handbook.pdf.

Локхид Мартин Ф-35 Молња II е фамилија на едно место, со еден мотор, петтата генерација multirole борци во развој за вршење на копнениот напад, извидување и мисии за воздушна одбрана со Стелт способност. F-35 има три главни модели; F-35A е конвенционален полетување и слетување варијанта, F-35B е краток полетување и слетување вертикален варијанта, и F-35C е варијанта на превозникот со седиште.

F-35 потекнува од Х-35, производ на програмата Заеднички Strike Fighter (JSF). развој JSF е главно финансирана од страна на САД, со Велика Британија и другите влади партнер обезбедување на дополнителни средства. народите на партнерот или се членки на НАТО или блиски сојузници на САД. Тоа е дизајниран и изграден од страна на тимот на воздушната индустрија предводена од Локхид Мартин. F-35 врши својот прв лет на 15 2006 декември.

САД планира да го купи вкупно 2,443 авиони за да се обезбеди поголем дел од своите тактички воздушните сили на воздухопловните сили на САД, маринци и морнарица во текот на следните децении. Велика Британија, Италија, Холандија, Австралија, Канада, Норвешка, Данска, Турција, Израел и Јапонија се дел од програмата за развој и може да им овозможат на своите воздухопловни услуги со F-35 (Википедија)
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици