јазици

F-8 Vought крстоносците FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21.3 MB
 • Превземања 3 784
 • Креиран -12 03 2013-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Alphasim / Virtavia надворешен
 • http://www.virtavia.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За FSX/P3D компатибилна верзија Кликни тука.
Овој пакет е екс payware крстоносците од Alphasim / Virtavia отсега е достапен како бесплатен. Додадете-на добар квалитет и многу пријатно да се лета. Repaints / модели: Француската морнарица, USAF-Death Ангел - F8-E, J-F8, F8-маринци, 8U-1E

F-8 крстоносците (оригинално 8U) е суперсоничен борбен Vought изградена од страна на САД и на превозниците во авион. Таа се карактеризира со довод на воздух и назален крило променлива инциденца. И покрај дополнителни трошоци поради своите поморски опрема, го прикажува истите перформанси како копнени нејзиниот колега, Северна Америка Ф-100 Супер Сабја. (Википедија)

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 21.3 MB
 • Превземања 3 784
 • Креиран -12 03 2013-
 • Променето -19 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Alphasim / Virtavia надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици