јазици

Соко Г-2 Галеб FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.5 MB
 • Превземања 7 163
 • Креиран -26 06 2006-
 • Променето -11 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Лука Мадиќ, Горан Савиќ
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Соко Г-2 Галеб е југословенски воени авиони. Додаток на за да ја преземете апсолутно. Еден сон да се контролира, звуците се одлични!
Овој авион прифаќа сите акробации. Слушајте здивот на пилот врз основа на бараните ресурси: ова е ефект кој е вреден сопатник!. Сон Машинско многу пријатно и лесно да се лета. Достапен со 8 repaints. Не кревајте паника: кога лансирање на овој додаток на, ќе имаат право на протокот на воздух во маската на пилотот. Што повеќе, тоа е мора да ви се заблагодарам на авторите за нивната работа.

На СОКО Г-2 Галеб (англиски: Галеб) е еден мотор, двосед авион напредни тренер и светлина земјата-авиони за напад, кој е дизајниран од страна на ATI и произведени од СОКО на Југославија. Г-2 Галеб беше првиот млазен авион сериски произведени во Југославија и на Балканот.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.5 MB
 • Превземања 7 163
 • Креиран -26 06 2006-
 • Променето -11 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Лука Мадиќ, Горан Савиќ
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици