јазици

Нортроп Ф-20 Tigershark FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 28 MB
 • Превземања 9 501
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -10 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: DSB Design. Репакуван пар Кит Мур
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
На Нортроп Ф-20 е многу многу фини борец, со висок квалитет додаток на со различни текстури. Панел целосно функционална, добар квалитет на звукот, пријатни лета. А мора да има!

На Нортроп Ф-20 Tigershark е крајниот развој на семејството на Ф-5 борец за слобода. Развиена од страна на Нортроп капитал во раните 1980s, таа никогаш не е произведен во серија. (Википедија)
 • Автор: DSB Design. Репакуван пар Кит Мур
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 28 MB
 • Превземања 9 501
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -10 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: DSB Design. Репакуван пар Кит Мур
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици