јазици

БАЕ Системи Хок T.1X FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.5 MB
 • Превземања 9 709
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -10 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модел Дејвид Бријс и Дејвид Фрисел
БАЕ Системи Хок T.1X со повеќе текстури и повеќе верзии. Воени авиони моделирани многу добро. Рефлексии се извршени. 3d кликање пилотската кабина.

На БАЕ Системс Хок е британски еден мотор, напредни авион тренер авиони. За прв пат полета во 1974 како ловец со соколи Siddeley Хок, а потоа се произведени од страна на неговиот наследник компании, British Aerospace и БАЕ Системи, соодветно. Таа се користи во својство на обуката и како ниска цена на борбени авиони на.

Операторите на Хок вклучуваат Кралските воздухопловни сили, особено антенски екранот тимот на Red Arrows; како и голем број на странски воени оператори. Соколот е сеуште во производство со повеќе од 900 18 Хокс продаваат на клиенти од целиот свет. (Википедија)
 • Автор: Модел Дејвид Бријс и Дејвид Фрисел
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.5 MB
 • Превземања 9 709
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -10 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модел Дејвид Бријс и Дејвид Фрисел

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици