јазици

Фантом FGR 2 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 5.5 MB
 • Превземања 11 076
 • Креиран -14 04 2006-
 • Променето -10 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Казунори Ито
Борец Фантом FGR2. Еден добар авион, пријатен за летање. За користење на Tailhook користете ги сопирачките. Обезбедено со две препратеници, вклучувајќи и многу добар звук. Севкупно: додаток на сомнителен квалитет.

F-4 Phantom II е американски воен авион и еден од најважните авиони на дваесеттиот век и западните борбени авиони кои се најмногу произведени од Корејската војна: 195th и последната копија на 5 беше испорачана во 1981, по 20 години непрекинато производство. За време на војната во Виетнам, стапката на производство на F-4 беше копии на 72 месечно.

Ова е еден од ретките авиони што истовремено ги користеле американските воздухопловни сили, американската морнарица и американскиот марински корпус, како и двајцата аеробатни Сини ангели (американска морнарица) и Thunderbirds (американските воздухопловни сили).
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 5.5 MB
 • Превземања 11 076
 • Креиран -14 04 2006-
 • Променето -10 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Казунори Ито

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици