јазици

Груман F-14B Мачор FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.5 MB
 • Превземања 26 407
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Џеф Доббинг (списание за читање)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Груман F-14B мачор со 4 текстури. Тоа е само убава! Сè што мрда. Многу висок квалитет. Вклучува сопствени звуци, кликање виртуелни пилотската кабина и целосно 2D панел. Притиснете l за да ја активирате горилници ефекти.

Груман F-14 Мачор борбени авиони на одборот променлива геометрија. Дизајнирано за да се заштитат на возниот парк на воздушни напади, тоа е првиот борбен дизајниран во САД да се интегрираат во лекциите од војната во Виетнам. Тој стана светски познат во 1986 благодарение на филмот Top Gun со Том Круз.

F-14 е дизајнирана да ги замени поморски верзија на Ф-111, F-111B. Развојот на Ф-111B беше предвреме се откажа во почетокот на 1968, кога се чинеше дека уредот, премногу голем и тежок да се биде неспособен операции од носач на авиони. Мисијата на Ф-14 е да се заштити напад бомбаши-носач на авиони, па тоа е опремен со долг дострел и моќен радар.

F-14 е близнак-мотор со две седишта променлива геометрија: тоа може да се "повлече" крилјата околу стожерот поени во врвот монтирање на трупот на авионот. Што се прилагодува својот аеродинамичен услови transonic и суперсоничен брзина (крилјата преклопени) или мала брзина за време на пристап и Dogfight (крилјата преклопени). Тоа е управувана од страна на тандем пилот и офицер пред cocking назад. Ова е врз основа на F-4 Фантом II и обезбедува оперативна флексибилност. (Википедија)
 • Автор: Џеф Доббинг (списание за читање)
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 18.5 MB
 • Превземања 26 407
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Џеф Доббинг (списание за читање)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици