јазици

АТР-42 500 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.7 MB
 • Превземања 31 079
 • Креиран -14 07 2006-
 • Променето -11 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Санчез-Кастанер Марко Спада Брајан Бетт Клаус Вен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Достапен со две супер repaints. Одлично звуци. Целосно авиони. Авионот се добие за FS2004. Производител: Aerospatiale АТР

АТР 42 е патнички турбовитлов транспортни авиони. Првиот авион произведен од страна на АТР го направи својот прв лет 16 1984 август и е овластена за 9 1985 декември. Постои варијанта товар (врз основа на АТР-42 300) и брза промена (АТР-42 500). АТР 12 42, исто така, е специјално дизајниран за поморскиот надзор од страна Alenia и предадена на крајбрежната стража и италијанската царина. (Википедија)
 • Автор: Санчез-Кастанер Марко Спада Брајан Бетт Клаус Вен
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.7 MB
 • Превземања 31 079
 • Креиран -14 07 2006-
 • Променето -11 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Санчез-Кастанер Марко Спада Брајан Бетт Клаус Вен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици