јазици

АТР-72 500 Данска Пакет FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 40 MB
 • Превземања 23 486
 • Креиран -28 10 2009-
 • Променето -14 07 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Франциско Санчез-Кастанер, Клаус Венделбо Холмберг ...
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За FSX компатибилна варијанта Кликни тука

Комплетен пакет на АТР-72 200 / 500 liveries Данска со четири repaints: Team Луфтханза, Скандинавските авиокомпании, САС, Дански воздушен сообраќај. Вклучуваат виртуелен пилотската кабина и квалитет звуци.
 • Автор: Франциско Санчез-Кастанер, Клаус Венделбо Холмберг ...
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 40 MB
 • Превземања 23 486
 • Креиран -28 10 2009-
 • Променето -14 07 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Франциско Санчез-Кастанер, Клаус Венделбо Холмберг ...
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици