јазици

АТР-72 500 Varig ISDT FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 35.5 MB
 • Превземања 6 043
 • Креиран -21 07 2015-
 • Променето -21 07 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: ISDT, панел од Хано Фрингс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
АТР-72 500 мајчин FS2004 во боите на VARIG (Viação Aérea Рио-Grandense) олимписки Летните олимписки игри 2016. VARIG е бразилската авиокомпанија. моделот 3D е создадена од страна ISDT и 2D панел со Хано Фрингс. Вклучено заврши 2D панел со фото-вистинските ставови страна, сопствени звуци и специфични калибри. Без виртуелна пилотската кабина (VC).

fs9 2015-04-02 23-22-20-57fs9 2015-04-02 23-25-03-33fs9 2015-04-02 23-25-41-91fs9 2015-04-02 23-25-44-19
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 35.5 MB
 • Превземања 6 043
 • Креиран -21 07 2015-
 • Променето -21 07 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: ISDT, панел од Хано Фрингс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици