јазици

Сикорски CH-124 Море кралот HAR3A FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 9.39 MB
 • Превземања 14 468
 • Креиран -20 05 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Едвин ТУРСТОН Вили ВЕРВАЧЕ
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Хеликоптер за спасување на море.
Многу убаво, но тежок. Еден repaint, чад, врата, виткање крила и роторот анти-вртежен момент. Достапен под условите на производителот: WESTLAND во FS2004

хеликоптер Сикорски CH-124 Море кралот е еден вид на воена анти-подморница наменета за употреба од бродот. Тоа е канадски верзија на американскиот Сикорски S-61. Тоа е во служба на канадскиот Кралската морнарица (RCN) и канадскиот сили (CF) од 1963.

Море кралот е доделен на уништувачи на Iroquois класа, фрегати Халифакс класа и бродови снабдување на Класа заштитник. Кога тоа е распореден, на Море кралот доаѓа со четири членови на екипажот (2 пилоти, тактички координатор и оператор). (Википедија)
 • Автор: Едвин ТУРСТОН Вили ВЕРВАЧЕ
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 9.39 MB
 • Превземања 14 468
 • Креиран -20 05 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Едвин ТУРСТОН Вили ВЕРВАЧЕ
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици