јазици

Сикорски S-70 FireHawk HH-60F FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 7.3 MB
 • Превземања 5 351
 • Креиран -24 12 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Мур и Кирк Сонли
Хеликоптер за да се бори против огнот. Ова е продолжение на шаторот Сикорски HH-серијата 60F. Овој додаток е достапен со неколку различни текстури. хеликоптер многу тешко да се справи, очекуваме коментари од вас! Не двоумете се да се опише вашите впечатоци. Добар тестови и добра летови, ефикасно се борат против пожар.

Произведени од страна Сикорски Авион корпорација од 1974, S-70A и S-70B извозот се верзии на УХ-60 Black Hawk и SH-60 SEAHAWK
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 7.3 MB
 • Превземања 5 351
 • Креиран -24 12 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Мур и Кирк Сонли

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици