јазици

Eurocopter г.г. 65 Делфин Elisoccorso Тренто FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.94 MB
 • Превземања 11 462
 • Креиран -29 09 2009-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: I-FOX Франко
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Многу убава хеликоптер пребојување италијански спасувачки мајчин јазик за FS2004, за внатрешни работи со целосно 3D виртуелни пилотската кабина и звуци. Мерачи чини функционални, на севкупниот квалитет на додаток е многу добар!

На кратко: Делфинот е разноврсна медиум хеликоптер дизајниран од страна на француската компанија Sud воздухопловство наследник на Alouette III. Развиена од страна на националните индустриски Воздухопловна, чиј хеликоптер поделба стана во 1992 францускиот огранок на Еурокоптер, е предмет на цивилните и воените случувања. Делфинот, исто така, го родила на семејството на борбени авиони и Eurocopter Пантер на новата генерација на цивилни авиони назначени Eurocopter EC-155. (Извор Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.94 MB
 • Превземања 11 462
 • Креиран -29 09 2009-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: I-FOX Франко
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици