јазици

Eurocopter EC 135 T2 Carillon FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 32 MB
 • Превземања 10 302
 • Креиран -21 08 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Спасување хеликоптер. Едноставна, лесна летање, по серијата Еурокоптер. Звуците се совршени. Придвижуван од Arrius 2 B2, MTOW 2910 кг, заверен во 2006.
 • Автор: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 32 MB
 • Превземања 10 302
 • Креиран -21 08 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици