јазици

Eurocopter КАКО 350 Ecureuil - Polícia FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8.84 MB
 • Превземања 8 514
 • Креиран -18 01 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Тамас Немет, Питер Немет, Адријано Мартони
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
По серија / Polícia Воена де Сао Паоло
Звуците се добри. Gmax модел. На текстури се во квалитетот 32Bits.

На Еурокоптер AS350 Ecureuil е хармоничен светлина хеликоптер развиен од страна на Aerospatiale, Еурокоптер, а од јануари 1992. Овој уред има разлика на тоа што беа развиени и во еден и два мотора, се пласира во САД под името AStar (еден мотор) или TwinStar (двоен мотор) и родила верзија со анти-тип на вртежен момент на " fenestron "Еурокоптер EC130 и преименува. Произведени под лиценца во Бразил под името Helibras HB.350 Esquilo, на EC130 исто така се користи за поддршка на создавање на Changhe Z-11 кинески, во партнерство со Changhe воздушна индустрија корпорацијата. (Википедија)
 • Автор: Тамас Немет, Питер Немет, Адријано Мартони
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8.84 MB
 • Превземања 8 514
 • Креиран -18 01 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Тамас Немет, Питер Немет, Адријано Мартони
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици