јазици

Eurocopter EC 120B Колибри FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12 MB
 • Превземања 9 950
 • Креиран -16 01 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Лорен Коррие
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е едноставен хеликоптер за FS2004. Вклучува и функционални целиот систем Carmin и радио. Достапен со два доволно добри repaints. Звуците се многу добри.

На Еурокоптер EC120 Колибри е едно светло мотор хеликоптер развиен од страна на Еурокоптер во партнерство со Кина Национално Аеро-технологија Увоз и извоз корпорација, Харбин Авион Производство корпорација и ST Воздухопловна, а учествуваа во работилниците на Еурокоптер во Marignane. Тоа е дизајниран да ги пилот и четири патници, и има флексибилност за да се прилагоди на потребите на своите клиенти, дали купувачите или приватни агенции или војската.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12 MB
 • Превземања 9 950
 • Креиран -16 01 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Лорен Коррие
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици