јазици

ICARO BK117 конечната верзија пакет FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 50.9 MB
 • Превземања 9 494
 • Креиран -14 05 2013-
 • Променето -17 05 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Томас Roehl надворешен
 • http://www.icaro-group.aero
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
ICARO Авион развој со гордост ја претставува ICARO BK117 конечната верзија на 2009.
По две и пол години на развој и artworking на BK117, тука е бесплатна производ за сите љубители БК.
Тоа е првиот бесплатен BK117 со целосно анимирани VC и некои phototextures, исто така, звуците и светла во овој модел се изменети. Постојат некои модели како крик, патници, auxtank и radarnose во овој пакет. Ве молиме внимателно прочитајте го прирачникот за летање. Слободно можете да се прошетаат со овој хеликоптер. Овој пакет вклучува шест repaints вклучувајќи Medicopter.

На BK117 е хармоничен хеликоптер мотора. Тоа е резултат на заеднички развој меѓу 1979 Месершмит-Bölkow-Blohm (MBB) и Кавасаки тешка индустрија (KHI).

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 50.9 MB
 • Превземања 9 494
 • Креиран -14 05 2013-
 • Променето -17 05 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Томас Roehl надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици