јазици

Supercopter Airwolf (ТВ) Бел 222 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 5.1 MB
 • Превземања 13 490
 • Креиран -01 06 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Видливи во FS9 авион Бел
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е супер-copter од познатата ТВ серија: кодното име Airwolf. Многу едноставно, а со единствена облека. Смешно, бидејќи звукот се оние на ТВ серија.

Airwolf е американска телевизиска серија на епизоди на 80 50 минути создадена од страна Доналд П. Bellisario и се емитуваше во периодот од јануари до март 22 1984 29, 1986 на КБС и помеѓу 23 1987 јануари и август 7, 1987 на САД мрежа.

Во Франција, серијата беше емитувана од 21 Април 1986 на каналот Ла Cinq, а беше емитувана на Богородица 17 (сега DirectStar).
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 5.1 MB
 • Превземања 13 490
 • Креиран -01 06 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Видливи во FS9 авион Бел
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици