јазици

Бел 205 HU-A1 Iroquois FS2004

 • Компатибилен со FS2004
 • големина 10.3 MB
 • Превземања 13 783
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Превземи
 • Автор: Оригинален модел: Дин Баунтон, текстури и модел Мо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Доаѓа со десет текстури. Квалитетна реплика со лет модел лесно да се справи.

Бел UH-1 Iroquois, наречен "Хјуи", е американски хеликоптер, прототипот го направи својот прв лет на 22 Октомври 1956. Повеќе од 16 000 копии и воени беа произведени и извезени во повеќе земји на 70 и се развиени во многу верзии, од кои некои се уште летаат во 2013.

HU-1A (Bell 204): Иницијално опремен со Lycoming T53-L-1A 770 hp и T-53-L-5 960 КС, испораките започнаа во јуни 1959 за евакуација и транспорт (шест патници или две носилки). Првиот Хуеј бил распореден во Виетнам во 1962, каде што некои биле модифицирани за да бидат вооружени. (Википедија)
 • Автор: Оригинален модел: Дин Баунтон, текстури и модел Мо
 • Превземи
 • Компатибилен со FS2004
 • големина 10.3 MB
 • Превземања 13 783
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Превземи
 • Автор: Оригинален модел: Дин Баунтон, текстури и модел Мо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-19 01 2020-Брегјут 941 С FSX & P3D
--------
-24 12 2019-LET L-410 турболат FSX & P3D
--------
-17 12 2019-Piaggio P-180 Avanti II FSX & P3D
--------
-17 12 2019-PWDT Zlin Z-142 FSX & P3D
--------
-09 12 2019-Мекдонел Даглас MD-11 Мулти-црн дроб
--------


јазици