јазици

Бел хеликоптер 430 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 26.2 MB
 • Превземања 14 569
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: од Алан Дејвис и Рори Кели, завршени од Кит Дејвис
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ница хеликоптер на висок квалитет направени под Gmax! Со 14 repaints (и 4 модели), обичај звуци и виртуелни пилотската кабина. Овој додаток има сите оригинални FS2004 карактеристики како што се светла и анимации.
 • Автор: од Алан Дејвис и Рори Кели, завршени од Кит Дејвис
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 26.2 MB
 • Превземања 14 569
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: од Алан Дејвис и Рори Кели, завршени од Кит Дејвис
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици