јазици

Бел 429 GlobalRanger мулти пакет FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 138 MB
 • Превземања 3 195
 • Креиран -05 07 2017-
 • Променето -05 07 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Серхио Кауфман
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Само за FS2004.

Врвен пакет за Bell 429 GlobalRanger со 32 варијанти и 35 repaints. Вклучува виртуелен пилотски кабина и 2D панел со сопствени мерачи и звуци, автопилот и многу повеќе.

Варијанти се препраќаат

Овој пакет ги вклучува 4 екстензии: Bell 429 Граѓанска продолжен пакет, Bell 429 HEMS продолжен пакет, Bell 429 закон за продолжување на законот за продолжување на пакетот и Bell 429 префрлачкиот продолжен пакет. Не е потребна дополнителна инсталација. Благодарение на Серџо Кауфман за дозвола за објавување на Rikoooo.

Неопходно е да ја прочитате документацијата, хеликоптерот не започнува во Cold & Dark, но некои инструменти мора да бидат вклучени од "Switch Panel" (Shift + 5) што е добро објаснето во "Bell_429_Manual.pdf"

Канадското крајбрежјеДелавер држава ТНасловна служат


ИНФОРМАЦИИ

 • големина 138 MB
 • Превземања 3 195
 • Креиран -05 07 2017-
 • Променето -05 07 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Серхио Кауфман
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици