јазици

Вистински ѕвезди FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 322 Kilo Octets
 • Превземања 15 589
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Норберт Пахнер, Виена
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
вистински ѕвезди им овозможи на небото се многу реални, бидејќи овој add-on ги прикажува сите ѕвезди на небото видлива со голо око. (Клик на сликата за да зголемиш)
Сите ѕвезди може да се види не беа поставени по случаен избор: тие доаѓаат од светла ѕвезда каталог, 4TH издание.
9095 и ѕвездите се додаваат FS2004 а тоа го прави сите разликата за летна вечер!

ВНИМАНИЕ
: Откако ќе ги деинсталирате вистински ѕвезди не заборавајте да се врати на вашите стари документи! Бидејќи инсталерот не се врати вашите оригинални датотеки. За да се врати, да одат во директориумот "SAUVEGARDE stars.dat"Од FS2004 и копирајте ја датотеката" stars.dat "во главниот директориум на FS2004. Тоа е тоа.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 322 Kilo Octets
 • Превземања 15 589
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Норберт Пахнер, Виена
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Поврзани Превземања

Вистински ѕвезди FS2004
--------
Waterzone FS2004
--------
Ксенон фарови FS2004
--------

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици