јазици

Ксенон фарови FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 503 Kilo Octets
 • Превземања 18 203
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Dirk Kurze (Allemand)
Тука е нов текстура за многу пореални ксенонските фарови за вашиот авион.
Внимание: Ако сакате да го направите вашиот текстури средини, да одат во папката "SAUVEGARDE Текстура" во FS2004 и копија на оригиналниот текстура во "текстура" папка на вашиот FS2004. Ова е многу едноставен, но задолжително, бидејќи инсталацијата не автоматски да се врати вашата оригинална датотеки.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 503 Kilo Octets
 • Превземања 18 203
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Dirk Kurze (Allemand)

Поврзани Превземања

Вистински ѕвезди FS2004
--------
Ксенон фарови FS2004
--------
Waterzone FS2004
--------

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици